Ben Affleck'ten ''Batman'' üzerine yorumlar

Yoldaki Batman vs Superman: Dawn Of Justice filminde Batman’i canlandıracak Ben Affleck, söz konusu rolle ilgili açıklamalarda bulundu. Batman hayranlarının kendisini bu role uygun görmemesinden, role hazırlamasına kadar birçok konuya değinen Affleck, bu rolü canlandıracak olmasının bu denli büyük yankı uyandırmış olmasından memnun gözüküyor.

Entertainment Weekly‘e röportaj veren Ben Affleck, Dawn of Justice‘in senaristi Chris Terrio’nun harika bir iş çıkardığını söylerken, yönetmen Zack Snyder’in de eşsiz bir görsel zekası olduğuna değindi. İnsanların Batman’i kimin canlandıracağını bu kadar önemsemesinin kendisini memnun ettiğini söyleyen Ben Affleck, eğer bu rol konusunda kendisine güvenmeseydi asla Batman’i canlandırmayı kabul etmeyeceğini sözlerine ekledi.

”Canlandırdığım her karaktere görsel olarak en yakın şekle gelebilmek için vakit harcarım, Batman karakteri için de çok fazla vücut çalışmam gerekti tabii ki” diyen Ben Afffleck, süper kahraman hikayelerinin Amerika’nın mitolojik hikayeleri olarak yorumlanması gerektiğini düşündüğünü de dile getirdi.