Berk İçli’nin derinlikli işitsel/görsel dünyasının kapıları açıldı

Prodüktör, besteci ve piyanist Berk İçli’nin ilk albümü Glimpses of an Eternal Bloom, 15 Ekim’de Zel Zele Records etiketiyle yayımlandı. Klasik müzik eğitimi gördüğü New York’taki ev stüdyosunda hayat verdiği albümü için “Bu projenin benim kişisel alanım gibi tınlamasını istedim” diyor İçli. Yer yer karanlık, yer yer duygusal, yer yer de düşsel tınlayan Glimpses of an Eternal Bloom, çok geniş bir ses paletiyle hayat bulmuş bir kayıt. Piyano başrolde ama üflemeliler, elektronikler, yaylılar, ses kesitleri ve alan kayıtları gibi katmanları olan zengin bir sonik dünyaya sahip. Bu çeşitlilik, albümün tematik bütünlüğünü de derinleştirerek zihin açıcı bir dinleme deneyimini beraberinde getiriyor. Tüm detayları incelikle işlenmiş, her dalışta farklı keşif ve hazlara ulaşabileceğiniz bir ses evreni vadediyor Glimpses of an Eternal Bloom. 

Melankoli ve neşeyi aynı anda kucaklayabilen “Bambino’s Nap”, ritmik dokusuyla sürükleyici bir maceraya dönüşen “Rite de Sortie”, 4 dakikalığına loş bir caz bara ışınlayan “Mutual Serenade” ve kırılgan olduğu kadar umutlu da tınlayan “Lullaby for Laika”; albümün ne denli geniş bir haritaya yayıldığına dair ipuçları verecektir.

Albüme eşlikçi sürreel bir kısa film de yayında. Berk İçli ve Ömer Deniz’in farklı disiplin ve estetikleri harmanlayan yaklaşık 18 dakikalık Glimpses of an Eternal Bloom kısasında kendinizi araba enkazları arasında, dramatik bir koreografinin ortasında, içinde bulutlar olan bir evde ya da karanlık bir ormanda bulabilirsiniz. İzlemek için buraya.