Mavi Güneş 69'un "45'lik çıktı partisi", Bant Mag. Havuz'da

BaBa ZuLa ve ZeN gibi, Türkiye’nin psikedelik müzik tarihinin iki önemli grubunun kilit ismi Murat Ertel’in ömürlük projesi Mavi Güneş 69, ilk yayınını bir 45’lik olarak yapıyor. Londra merkezli etiket Zel Zele Records tarafından yayınlanacak “3 Çember” ve “Yafta” parçalarından oluşan 45’liğin çıkışını Bant Mag. Havuz’da kutluyoruz.

Vokal, dans ve bendirde teklinin sözlerini yazan Esma Ertel, saz ve vokalde Murat Ertel, elektroniklerde Arastaman ve vurmalılarda Ümit Adakale’den oluşan Mavi Güneş 69, elektronik unsurlarla bezeli, yöresel ve psikedelik bir anlatı sunuyor. Mavi Güneş 69’un canlı performansları da müziğin yarattığı gizemi diğer sanat dallarıyla daha da derin uçlara taşıyor. Hacivat ve Karagöz’den ilhamla bir perdenin arkasına geçen ekip, performansını bir gölge oyununa dönüştürüyor ve perdeye yansıtılan psikedelik görsellerle de çok disiplinli sıra dışı bir deneyim yaratıyor.

Konserin ardından Zel Zele Records kurucularından Debora İpekel, Bant Mag. Havuz / Bina kabinine geçecek ve dünyanın dört bir ucundan keşiflik kayıtlarla partiyi devam ettirecek.

Kapı açılış: 20:30
Mavi Güneş 69 konser: 21:00
Debora İpekel (Zel Zele) DJ set: 22:30
Biletler: 30 TL – etkinlik günü kapıda satılacak.