Beyoncé’nin görsel albümü “Black Is King”den nefes kesen fragman

Beyoncé’nin 31 Temmuz’da Disney+’ta yayımlanacak görsel albümü Black Is King’den merak uyandıran bir fragman paylaşıldı. Siyah kültürünü ve siyah ailelerin direnişini onurlandıracak Black Is King, 2019 yılında yeniden hayata geçirilen 90’lar klasiği animasyon filmi The Lion King için hazırladığı film müziklerinden oluşuyor.

Filmin senaryosu Beyoncé tarafından yazılmış; yönetmenliğini de Beyoncé ile Ganalı sinemacı Blitz Bazawule paylaşıyor. Bazawule, ilk uzun metrajı olan gerilim filmi The Burial of Kojo’yu 2018’de çekmişti. Black Is King’in çekimleri ABD, İngiltere, Belçika ve Güney Afrika’da gerçekleşmiş. Fragmandan anladığımız kadarıyla sembolik bir anlatı ve görkemli bir prodüksiyon bizi bekliyor. Görsel albümde karşımıza çıkacak isimlerden JAY-Z, Kelly Rowland ve Naomi Campbell bu fragmanda da görülüyor. Basın açıklamasına göre Pharrell Williams ve Lupita Nyong’o da oyuncu kadrosunda. Yapımcılar tarafından “Büyük bir amacın, siyah kültürüne ve direnişine methiyeler düzen ifadesi” olarak tanımlanan filme ilk kapsamlı bakış hemen aşağıda.

Kendi kliplerinin yönetmenliğini üstlenmesinin yanı sıra geçtiğimiz yıl Netflix’te yayımlanan ve müzisyenin Coachella’daki performansına odaklanan Homecoming belgeselinin ardından; Black Is King, Beyoncé’nin ilk uzun metraj yönetmenlik denemesi.