Bir David Bowie konser albümü daha

13 Kasım 1995’te, ön grup olarak Nine Inch Nails’in sahne aldığı Outside turnesi kapsamında, Dallas’taki Starplex Amphitheatre’da gerçekleşen David Bowie konserinin kayıtları Ouvrez Le Chien ismiyle bir konser albümü oluyor. 

Albümde “The Man Who Sold The World”, “Look Back In Anger” ve “Breaking Glass” gibi klasiklerin Dallas konserindeki kayıtlara ek olarak 1995 yılında Birmingham Ulusal Sergi Merkezi’nde kaydedilmiş, “Moonage Daydream” ve “Under Pressure” şarkıları da yer alacak. Ouvres Le Chien’den iştah açıcı olarak 7 dakikalık “Teenage Wildlife” paylaşıldı.

David Bowie’nin 2016’daki vedasından bu yana Welcome To The Blackout ve Glastonbury 2000 gibi konser kayıtları albümleşmişti. Geçtiğimiz ay da 1997 yılındaki Earthling Tour’un canlı kayıtlarından oluşan ve 1999 yılında (şu an aktif olmayan) BowieNet üzerinden paylaşılmış albümü Liveandwell.com yeniden yayımlanmıştı. Bu albümdeki bir sürpriz de, mayıs ayı başında kansere yenik düşen Kraftwerk üyesi Florian Schneider anısına, “V-2  Schneieder” şarkısının eklenmesiydi.

Yazı: Kübra Aslantaş