“Black Mirror” kitap serisi yolda

Mini bir film gibi olan her bölümüyle izleyicilerini ters köşeye yatıran ve son sezonuyla Netflix bünyesine katılan Black Mirror dizisi kitap formatına uyarlanıyor. Söz konusu gelişmeyi duyuran, dizinin yaratıcısı Charlie Brooker oldu.

Brooker’ın aynı zamanda editörlüğünü üstlendiği kitapların ilki, 20 Şubat 2018’de raflardaki yerini alacak. Kitapta birçok farklı yazarın yer alacağı belirtilse de henüz bu yazarların isimleri resmi olarak açıklanmış değil. Dizi formatının kalıplarını yıkan ve birçok farklı seri için ilham kaynağı olan Black Mirror‘ın kitap uyarlamasıyla ilgili yapılan ilk tanıtımlarda, kısa öykülerden oluşacak bu serinin okuyucuların dünyayı algılayış biçimlerini değiştireceği gibi iddialı ifadeler bulunuyor.

Penguin Random House’a bağlı bilim kurgu yayınevi Del Rey’den çıkacak olan serinin ilk cildi için açılan Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Söz konusu kitabın basılı versiyonu an itibariyle 13 Pound, Kindle versiyonu da 8 Pound olarak ön satışa sunulmuş durumda. Yeni Black Mirror sezonu için geri sayım halinde olanlar içinse bekleyiş devam ediyor. Daha önce 2018’de görücüye çıkacağı açıklanan dördüncü Black Mirror sezonunun, 2017 bitmeden Netflix’te yerini alması bekleniyor.