“Black Panther”, IMAX satışlarıyla şimdiden Marvel sinematik evrenini geride bıraktı

Sinema otoritelerinin cuma günü vizyona girecek yeni Marvel filmi Black Panther‘la ilgili methiyeleri, biletlerin ön satışlarına olumlu bir katkı yapmış gibi gözüküyor. Başrollerinde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan ve Lupita Nyong’o’yu izleyeceğimiz film, bugüne kadar hiçbir Marvel filminin ulaşamadığı IMAX satış istatistikleriyle görücüye çıkıyor.

IMAX Entertainment CEO’su Greg Foster’ın yaptığı açıklamaya göre, ABD’de filmler henüz vizyona girmeden yapılan satışlar baz alındığında Black Panther‘ın en yüksek rakamlara ulaşan Marvel yapımı olduğunu dile getirse de spesifik istatistikler vermekten kaçındı. Söz konusu film, bu alanda an itibariyle rekoru elinde bulunduran Deadpool‘un vizyona girdiği ilk hafta sonu gişe hasılatını da (150 Milyon Dolar) tarihe gömebilir.

Foster, açıklamalarında filmin ve ana kahramanının, ülkedeki her kesime hitap ettiğini ve bu yüzden satışların belirli bölgelere yoğunlaşmadığının altını çizdi. Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın üstlendiği film, Kendrick Lamar tarafından hazırlanan soundtrack albümüyle de büyük yankı uyandırdı. Cuma günü izleyiciyle buluşacak olan yeni Marvel filmi Black Panther‘ın fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yükleniyor...