Blur, Hyde Park konseri için geri sayımı başlattı

19 Şubat’ta sürpriz bir şekilde yeni albümleri The Magic Whip‘i duyuran Brit-pop efsanesi Blur, başta Hyde Park’ta verecekleri konser olmak üzere hayranları ile buluşacakları canlı performansları için çalışmalara yeniden başladı. Graham Coxon’ın prova yaparken çekilen bir videosu, grubun sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Advertisement

Kariyerlerindeki dokuzuncu albümleri The Magic Whip‘i 27 Nisan’da yayınlayacak olan İngiliz ekip, albümün kayıtları için Hong Kong’u seçti. Damon Albarn’ın, grubun geri kalan elemanları tarafından kaydedilen kayıtları üzerine yazdığı şarkılarla hazırlanan albümün tanıtımı için Zane Lowe’un sunuculuk yaptığı özel bir basın toplantısı düzenlendi. Sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan toplantıda, grup elemanlarının ilk günkü gibi heyecanlı oldukları da gözümüzden kaçmadı.

Filmed by Stu Lowbridge

Back in rehearsals, looking forward to the live shows…

Gepostet von Blur am Freitag, 6. März 2015

Hyde Park’a her zaman duygusal bir şekilde bağlı olan Blur, son olarak 2012 Londra Olimpiyatları’nın kapanışında konser vermiş ve bu konserden sonra herhangi bir yeni albüm çalışması yapmayacaklarını duyurmuştu. Çok geçmeden kasım ayında yeniden bir turneye çıkacaklarını duyuran Blur, şimdi yeni albümüyle hayranlarıyla buluşacak.

Albümden yayınladıkları ilk şarkıları “Go Out” ile özlenen Blur şarkılarını aratmayacakları sinyalini çoktan verdiler bile. Blur, 20 Haziran’da Hyde Park’ta yeni albümünden şarkılar çalacağı bir konser verecek.