“Bohemian Rhapsody”den YouTube rekoru

Queen’in “Bohemian Rhapsody” videosu YouTube’da 1 milyar izlenmeye ulaştı. YouTube’da 1990’lar öncesi döneme ait olup da 1 milyar izlenme yakalayan başka video yok.

Bruce Gowers tarafından Queen II albümünün kapak tasarımından yola çıkarak üç saatte çekilen videonun yeni rekoru üzerine Brian May ve Roger Taylor, “Hepinize teşekkür etmek ve bu olayı siz harika hayranlarımızla birlikte kutlamak istiyoruz” açıklamasını yaptı. Grup, başlattığı You Are The Champions isimli kampanyasıyla üç şarkısı için hayranlarına video hazırlatacak. “A Kind Of Magic”, “Bohemian Rhapsody” ve “Don’t Stop Me Now” için tamamı Queen severler tarafından gönderilen malzemelerle hazırlanacak videolar Queen’in YouTube kanalı üzerinden yayınlanacak. Grup yeni kampanyası için tüm dansçılar, şarkıcılar, müzisyenler ve görsel sanatçılara çağrı yapıyor.

1 milyar izlenme rekorunun şerefine “Bohemian Rhapsody” klibinin yeniden master edilmiş HD versiyonu da platforma yüklendi. Hem de sözleri için İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Japonca, Bahasa dili, Portekizce, Almanca, Korece, Çekçe, Rusça ve Türkçe dil seçenekleriyle.