Bol konuklu Foo Fighters albümü "Concrete And Gold", eylül ayında raflarda

Dave Grohl’un “Motörhead’in kaydettiği bir Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band albümü gibi tınlıyor” sözleriyle tanımladığı yeni Foo Fighters albümüne dair detaylar belli oldu. Concrete And Gold ismini taşıyacak dokuzuncu Foo Fighters albümü, 15 Eylül’de yayınlanıyor.

11 şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü daha önce Beck, Adele, Sia ve Katy Perry gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla tanınan Greg Kurstin üstleniyor. Albümle ilgili ilk röportajını BBC Radio 1’a veren Dave Grohl, Concrete And Gold albümünde birçok konuk müzisyeni ağırladıklarını söylerken birçok sürprizin dinleyicileri beklediğini de vurguladı. “Albümdeki en sert şarkılardan birinde, günümüzün muhtemelen en büyük pop yıldızı olan bir müzisyen geri vokalleri yapıyor ama kimse henüz onun kim olduğunu bilmiyor” sözleriyle büyük merak uyandıran Dave Grohl’un bahsettiği müzisyenin Taylor Swift olduğuna dair söylentiler de dolanıyor.

Grohl’a göre şimdiye kadarki en iyi ve büyük tınlayan Foo Fighters albümü olacak Concrete And Gold‘un ilk single’ı “Run”, geçtiğimiz günlerde yine Dave Grohl yönetmenliğinde çekilmiş klibiyle paylaşılmıştı.

Albümün şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda görebilirsiniz.

Concrete And Gold

01 T-Shirt
02 Run
03 Make It Right
04 The Sky Is a Neighborhood
05 La Dee Da
06 Dirty Water
07 Arrows
08 Happy Ever After (Zero Hour)
09 Sunday Rain
10 The Line
11 Concrete and Gold

foo-fighters-concrete-and-gold

Ayrıca Foo Fighters’ın organizasyonunu üstlendiği Cal Jam ’17 isimli bir festival de albümün hemen ardından, ekim ayında California’da gerçekleşecek. 6-7 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek festivalde Foo Fighters’la birlikte Queens Of The Stone Age, Liam Gallagher, Babes In Toyland, The Kills ve Japandroids’in de aralarında bulunduğu birçok grup ve müzisyen sahne alacak. Festivalin posterini aşağıda görebilirsiniz.

caljam-lineup-poster-source-facebook