“Breaking Bad” devam filmi söylentileri suya düştü

Aaron Paul ve Bryan Cranston’un haziran ayındaki gizemli Twitter paylaşımları hayranlarını Breaking Bad devam filmiyle ilgili bir beklenti içine sokmuştu. Fakat Emmy ödüllü başrol oyuncuları en son yaptıkları sosyal medya paylaşımlarında büyük buluşmalarının bir devam filmi için değil, yeni çıkaracakları ev yapımı içki markası için gerçekleştiğini açıkladı. Her şey bir reklam kampanyasıymış anlayacağınız.

İkilinin satışa çıkaracağı içki, Güney Amerika’da yetişen agave bitkisinden üretilen mezcal. Sosyal medya paylaşımlarında Breaking Bad’i çekerken özel bir bağ kurduklarını anlatan Paul ve Cranston, bu fikri New York’ta bir sushi barda otururken bulduklarını söylüyor. İkili büyük bir kararlılıkla Meksika’nın Oaxaca kentine seyahat edip mükemmele ulaşana kadar kentin altını üstüne getirmişler. Kendilerini “macera peşinde koşan iki adam” olarak tanımlayan arkadaşlar, markalarının adı için de Dos Hombres (İki Adam) isminin uygun olduğunda karar kılmış.

Breaking Bad filmi yine de Hollywood’un en gizli projelerinden biri olmaya devam ediyor. Filmle ilgili hiçbir resmî açıklama olmamasına rağmen, final bölümünde Paul’un karakteri Jesse Pinkman’a ne olduğuna dair kesin bir son olmadığı için dizinin bir devamı olacağına inanan kalabalık bir hayran kitlesi hâlâ mevcut. Şimdilik ikilinin odağı ticaret gibi duruyor – tabii bu sefer yasal yollarla (!)

(Yazı: Cansu Çubukçu)