British Council’dan “80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye”

1940’tan bu yana Türkiye’de faaliyetlerini aralıksız sürdüren British Council, ülkedeki 80. yılını, tüm dünyanın zor zamanlardan geçtiği bu dönemde umut ve heyecan yaratabilmek adına dijital olarak kutlamayı planlıyor.

Kapsayıcı toplumlar yaratmak için cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin önemine her daim dikkat çeken kuruluş, Türkiye’deki 80. yılını da kadınların hikâyelerini toplayarak ve paylaşarak kutlamayı amaçlıyor. British Council ile son 80 yılda yolları kesişen 80 kadının hikâyesini bulmayı amaçlayan 80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye projesi, her yaştan, bölgeden, ilgi ve meslek grubundan kadınları hikâyelerini paylaşmaları için çağırıyor:

“Güvende olmak için evde kalırken, geçmişe yolculuk yapmanın ve anılara dalmanın tam zamanı! British Council ile yolunuz nasıl kesişti? British Council sizi nasıl etkiledi? British Council hayatınızı bir şekilde değiştirdi mi? Belki de kütüphanesinin bir üyesiydiniz, programlarından birine katıldınız ya da bir proje ortağıydınız, veya IELTS sınavınızı Türkiye’deki British Council aracılığıyla aldınız… Tüm seslerin çok kıymetli olduğuna inanıyoruz ve hikâyeniz ne olursa olsun, duymak istiyoruz.” 

Yolları British Council ile kesişen tüm kadınlar hikâyelerini isterlerse fotoğrafları ile birlikte, 30 Haziran Salı gününe kadar sosyal medya hesaplarından #80Yıl80Kadın etiketiyle paylaşabilir veya burada yer alan form aracılığıyla iletebilir. Toplanan hikayeler, British Council Türkiye’nin web sitesinde ve sosyal medya platformlarında paylaşılacak.  Detaylı bilgi için tıklayın

Yazı: Mine Metin


Yükleniyor...