Byzantion Fest #5 bu cumartesi Burgazada'da Cennet Bahçesi'nde

Tight Aggressive’in bu kez Peyote’yle işbirliğiyle hayata geçirdiği beşinci Byzantion Fest, 18 Haziran Cumartesi günü Burgazada’daki Cennet Bahçesi’nde gerçekleşecek. Henüz albümü bulunmayan, bağımsız sahneden 7 müzisyen / grubun sahne alacağı festivalde, önceki seferlerde olduğu gibi yine geniş bir tasarım pazarı ve fanzin stantları da yer alacak.

Bağımsız müzik ve alternatif kültür adına Türkiye’de uzun süredir gerçekleşen birçok önemli etkinlikten sorumlu olan iki oluşum Peyote ve Tight Aggressive’in ortaklığıyla gerçekleşecek festivalde sahne alacak grup ve müzisyenler şöyle:

16:00 Fanikedi
İlk olarak Bandcamp sayfasından servis ettiği ev kayıtlarıyla dikkatleri çeken Fanikedi, ilk konserini bu senenin başlarında Bant Mag.’ın düzenlediği Demonation Festivali’nde KargART’ta vermişti. Fanikedi’nin sakin ve kırılgan melodileri, Burgazada’da festivale harika bir başlangıç yapacak!

16:45 Lopenstraat
Bağımsız sahnenin son dönemde dikkat çeken ekipleri arasında yer alan Lopenstraat; Alper Taşkıran, Arman Garip, Emre Öztürk, Mert Gürses, Tuna Çaloğlu ve Turgay Ulusoy’dan oluşan ve doğaçlamayı performanslarının merkezine alan heyecan verici bir ekip.

https://soundcloud.com/lopenstraat/ambulans

18:00 ElTopo
Geçtiğimiz yılın sonlarında Dust & Pavements EP’siyle karşımıza çıkan ElTopo, bağımsız sahnede çeşitli gruplarla dinlediğimiz üç yetenekli müzisyenden oluşan bir grup. ElTopo’nun konseri, muhtemelen festivalde tansiyonun en yüksek noktaya ulaştığı anlara ev sahipliği yapacak. 
18:45 Tecelli
Bugüne dek Foton Kuşağı, In Between, Indefinite Time Period, Lopenstraat gibi projeleriyle dinlediğimiz Emre Aksoy, Alper Erkut ve Emre Öztürk üçlüsünün yeni grubu Tecelli, ilk performansını Byzantion Fest’te verecek.

19:30 The Kilink
İzmir ve punk denince akla gelen ilk ekiplerden biri olan The Kilink, eğlenceli ve hep bir ağızdan şarkıların söyleneceği bir performanslarından biriyle Burgazada’da olacak.


20:45 Islandman
Farfara kadrosundan tanıdığımız Tolga Böyük’ün solo projesi olan Islandman, canlı performansında her daim farklı yöne gidebilen parçalarıyla festivalin en fazla sürprize açık konserlerinden birine imza atacak.


22:00 Age Reform

Bugüne dek sayısız müzikal kimliğiyle karşımıza çıkan Berk Çakmakçı’nın son dönemde meşgul olduğu projesi Age Reform, beşinci Byzantion Fest’in kapanışını yapacak.

Gün boyunca performans aralarında çalacak müzikler de Bant Mag. ekibinden Cem Kayıran ve Busen Dostgül’den olacak!

Vegan bir kolektif olan Tight Aggressive, bugüne özel olarak Cennet Bahçesi menüsüne vegan yiyecek seçeneklerini de ekledi. Sabah saat 10:00’da açılacak tasarım pazarı ve fanzin stantları da tüm gün boyunca ziyarete açık olacak.

fırat

Festivalin biletleri Peyote Nevizade ve Tight Aggressive’de 30 TL’lik ön satışta. Festival günü kapıda satışı yapılacak olan biletlerinse fiyatı 40 TL. Byzantion Fest #5’le ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.