"Canlar Ülkesi: Abhazya" belgeseline destek olmak için son 17 gün!

Fransa’da yaşayan yönetmen Damla Yolaç ve fotoğrafçı Denef Huvaj’ın hazırlıklarını sürdürdüğü Canlar Ülkesi: Abhazya isimli belgesel, dünyanın en genç cumhuriyetlerinden birini konu ediyor. El değmemiş doğası, tarih kokan sokakları ve candan insanlarla dolu Abhazya hakkındaki belgesel ve kitap projesi için şu an Fongogo’da bir kampanya sürüyor ve hedeflenen desteğe ulaşmak için geriye 17 gün kaldı!

Belgesel filmin yanı sıra bir de fotoğraf kitabı hazırlayacak olan ikili eylül ayında 15 gün boyunca Abhazya’da proje için çalışacak. Filmin İngilizce, Fransızca, Abhazca, Rusça ve Türkçe çevirileriyle birçok uluslararası festivalde yer alması planlanıyor.

2008’de ilk olarak Rusya’nın ardından Nikaragua ve Venezuela tarafından tanınan Abhazya’da önemli aileler, savaşa katılmış kişiler, el sanatları, düğünler, cenazeler ve doğal güzellikleriyle Abhazya’ya dair her şeyin yer alacağı belgeselin hazırlanması için ekibin ihtiyacı olan bütçe 35.000 TL. Kampanyaya destek olmak için 17 gün kaldı! Buraya tıklayarak, Canlar Ülkesi: Abhazya için hazırlanan Fongogo sayfasına bakabilir ve projeye destek olabilirsiniz.