Carlos D. artık karşımıza oyuncu ve yazar olarak çıkacak!

Interpol’ün efsane basçısı Carlos Dengler’ın, gruptan ayrılmasının üzerinden tam beş yıl geçti. Kariyerini müzik alanında sürdürmeyen Carlos D, artık bir tiyatro oyuncusu.

Antics, Turn On The Bright Lights gibi iki mükemmel albüm başta olmak üzere Interpol’ün yaptığı birçok çalışmada 2010 yılında kadar gruptakilerle birlikte olan Carlos D., beş sene önce gruptan ayrılmıştı. Özellikle ilk iki albümde yaptığı remikslerle hafızalarımıza kazınan Dengler, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda müziği bıraktıktan sonra ilgilendiği şeyin oyunculuk olduğunu söyledi. “41 yaşındayım ve her gün sabahtan akşama kadar oyunculuk eğitimi alıyorum. Genç oyuncuları gördükçe keşke daha önce başlasaydım dedim ama şu an çok mutluyum ve müzikle ilgili bir şey yapmak istemiyorum” açıklamasını yapan Carlos D., New York’ta bazı oyunlarda yer almaya başladı bile.

carlos-d-

Hiçbir zaman konserlere gitmek için hevesli olmadığını söyleyen eski Interpol basçısı, şu sıralar tek kişilik oyunu üzerine çalışıyor. “Kendime dair bir şeylerin hala 90’larda kaldığını hissediyorum ve yazdığım oyuna da bunu yansıttım. Oyunda Nine Inch Nails, The Smashing Pumpkins ve Def Leppard’ın birer şarkısı yer alıyor” açıklaması ile oyunundan biraz da olsun bahseden Carlos D.’nin ayrıca bir de kitap yazıyor. Kitabının henüz başlarında olan ve aslında tüm yaşanmışlıklarına da yer vermek istediğini belirten Dengler, kitabın düz yazıya daha yakın olacağını da söylemiş.