Caz müzisyeni olma hayallerinin süslediği Pixar filmi “Soul”dan heyecanlandıran fragman

Pixar’ın epeydir beklenti yükseltilen yeni filmi Soul’dan bir fragman daha geldi. Başta kasım ayında gösterime girmesi planlanan, daha sonra Noel günü Disney+’ta yayımlanmasına karar verilen film, Londra Film Festivali’nde çok beğenildi. Soul, Siyah bir baş karaktere yer veren ilk Pixar filmi olarak tarihe geçiyor. 

Toy Story, Monsters, Inc. ve WALL-E gibi en önemli Pixar yapımlarının anahtar ismi Pete Docter, Star Trek Discovery yazarlarından Kemp Powers ile yönetmen koltuğuna oturdu. İkilinin senaryo yazma sürecine Mike Jones da katıldı. Film, caz müzisyeni olma hayalleri kuran ortaokul müzik öğretmeni Joe Gardner’ı merkezine oturtuyor. Jamie Foxx’un seslendirdiği karakter, bir kaza sonucu kendini “The Great Before” adlı bir dünyada buluyor. Bu dünyada, Tina Fey’in hayat verdiği 22 adlı bir ruhla tanışıyor ve birlikte Joe’nun hayallerini gerçekleştirmeyi görev ediniyorlar. 

Foxx ve Fey’e katılan isimler arasında Daveed Diggs, Phylicia Rashad, Ahmir-Khalib Thompson, Graham Norton, Rachel House, Alice Braga, Richard Ayoade ve June Squibb de var. Ayrıca The Social Network için besteledikleri film müzikleri ile Oscar kucaklayan Trent Reznor ve Atticus Ross ikilisi, animasyonun müzikleri için stüdyoya girdi. 

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...