Cem Yıldız’ın “Haydar Haydar” yorumuna nefis klip

Erinç Güzel ve Haluk Damar ikilisinin kurduğu Caz Plak etiketiyle 24 Şubat’ta yayımlanan Cem Yıldız plağı KÜN’ün A yüzü’nü oluşturan “Haydar Haydar” yorumu, etkileyici bir görsel eşlikçiyle taçlandı.

Barış K. eşliğinde Avrupa’nın birçok prestijli elektronik müzik festivalinin aranan gruplarından biri olan İnsanlar’da çalan, bir yandan dizi/film müzikleri ve solo kayıtlarıyla geniş bir diskografi oluşturmayı sürdüren Cem Yıldız; bağlama, vokal ve elektroniklerle geleneksel tınılar ve kozmik sesleri harmanlıyor. Müzisyenin elektronik müziğe karşı beslediği tutkuyu, Haziran 2016’da yayımlanan Bant Mag. No:50’de yaptığımız röportajda kapsamlı bir şekilde masaya yatırmıştık.

Ali Ekber Çiçek’in şimdiye dek birçok farklı estetikle coverlanmış bestesi “Haydar Haydar”a taze bir yorum getiriyor Cem Yıldız. 17 dakikalık şarkı, sıradan bir cover’ın ötesine geçiyor ve spiritüel bir ayine dönüşüyor. Parça için hazırlanan klip de bu hissiyatı kuvvetlendiren cinsten. Yao Qang Xieren, Erinç Güzel ve Haluk Damar ortaklığının bir ürünü olan “Haydar Haydar” klibi 10 Nisan’da yayımlandı.