Cevdet Erek'ten iki şahane haber

Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi’nin Türkiye Pavyonu’nda yer alacak olan Cevdet Erek’in Abluka filmi için yaptığı iki parça, plak formatında İngiliz Subtext’ten yayınlanacak.

Önümüzdeki sene 57.si gerçekleşecek olan Venedik Bienali’nin detayları belli olmaya başladı. Türkiye Pavyonu Danışma Kurulu, 2017’de Venedik Bienali’nde yer alacak sanatçının son dönemde özellikle yurt dışında katıldığı birçok sergi ve projeyle karşımıza çıkan Cevdet Erek olacağını açıkladı. Erek, daha önce İstanbul ve Sidney’de gerçekleşen bienallere de konuk olmuştu. Ses, mekân ve ritim üzerine yaptığı yerleştirmeler ve performansları ile tanınan Cevdet Erek’le ardı arkası kesilmeyen projeleri üzerine konuştuğumuz röportajı da buradan okuyabilirsiniz.

IKSV_14B_Sahirugureren_358-web_copy

Cevdet Erek’ten gelen ikinci güzel haber ise Emin Alper’in yönettiği ve geçtiğimiz kasım ayında vizyona giren Abluka filminin müziklerinin plak formatında yayınlacak olması oldu. “Abluka Final” ve “El-Fokurtu” parçalarının yer alacağı plak, Bristollı deneysel kayıtlar yayınlayan plak şirketi Subtext etiketiyle 13 Mayıs’ta yayınlanacak.

sub017-450