Ceylan Ertem’den içimizdeki “yaşamak” arzusu için iki şarkı birden

2020’yi yedinci uzunçaları Câhille Sohbeti Kestim’le açan Ceylan Ertem, iki parçalık teklisi Dünya Heveslisi’ni tüm dijital platformlarda yayımladı.

Teklinin ilk parçası olan “Datlım Gıymatlım”ın sözleri ve müziği Sezen Aksu’ya ait. Şarkının Begüm Koçum yönetmenliğinde çekilmiş bir klibi de var. Kapak fotoğrafında ve klipte gördüğümüz taç ise bir Sadi Güran işi. İçinde bulunduğumuz zor zamanlarda, renkli ve pozitif bir şekilde selam vermek istediğini dile getiren Ceylan Ertem, klipte iklim aktivisti Greta Thunberg’in de sesine ses katıyor. “Datlım Gıymatlım”da, Greta’nın “Skolstrejk för klimatet” (İklim için okul grevi) sloganına yer verilmiş.

Dünya Heveslisi’nin diğer şarkısı “Yalnızlık Ölüm Boyu”nun sözleri Yelda Karataş’a aitken, müziği Cenk Erdoğan ve Ceylan Ertem’in ortak çalışması.

Müzisyen Dünya Heveslisi’ni, Açık Radyo’dan Ömer Madra ve Didem Gençtürk’e teşekkürlerini sunarak, şu sözlerle paylaştı:

“Bizler başımıza ne gelirse gelsin, nasıl sınavlardan geçersek geçelim, hayata ve hayallerine sıkıca tutunan, barışa ve kardeşliğe inanan dünya heveslileriyiz. Bizi kimse korkutamaz, çürütemez ve öldüremez. İçimizdeki ‘yaşamak’ arzusunu çalamaz!”

Yazı: Ezgi Karaarslan