Ceylan Özgün Özçelik’in “Cadı Üçlemesi” başlıyor

Ceylan Özgün Özçelik’in senaristi ve yönetmeni olduğu Cadı Üçlemesi’nin ilk filmi 13+, izleyiciyi 14 yaşında bir kız çocuğunun karabasanına ortak eden, korku-dram türünde diyalogsuz bir kısa film ve ekimde 52. Sitges Uluslararası Fantastik Filmler Festivali’nde dünya prömiyerini yapmasının ardından Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ve Filmekimi’nde izleyici karşısına çıkacak. 13+’dan yayınlanan fragmanla Cadı Üçlemesi dünyasına nihayet bir adım daha yaklaşıyoruz. Yönetmen, görüntülere eşlikçi müziği 67. Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştiren ve festivallerden pek çok ödül kapan ilk uzun metrajı Kaygı için de birlikte çalıştığı Ekin Fil’e teslim etmiş.

13+’da baş karaktere 2003 doğumlu ve ilk kez kamera önüne geçen genç oyuncu Derya Pınar Ak hayat veriyor ve ona Tuğrul Tülek eşlik ediyor. Oyuncular Özge Özpirinçci ve Tülin Özen ise tek plan çekilen kısa filmde ortak yapımcılar olarak yer alıyor. İllüstrasyonu Elif Varol Ergen’in elinden çıkan, tasarımı ise Dilde Mahalli’ye ait olan film afişini de aşağıda görebilirsiniz.

Yapımcılığını Armağan Lale’nin (Filmada) üstlendiği Cadı Üçlemesi, “kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete karşı şifa öyküleri anlatan farklı türde filmlerden oluşuyor”. Korku-dram türündeki 13+’nın ardından gelecek 15+ adlı deneysel belgeselin prodüksiyon süreci, Türkiye’nin farklı şehirlerinde sürüyor. 15+, evlilik birliği içinde, uzun yıllar fiziksel ve psikolojik şiddetine maruz kaldıkları adamları öldürmüş üç kadını cezaevlerinde ziyaret edecek. Üçlemenin son halkası olan ve finans süreci devam eden fantastik/kara komedi türündeki uzun metraj 18+’da ise bir ailenin üç kuşak kadınlarıyla beraber bayram kutlayacağız.