Chet Faker artık kendi ismi olan Nick Murphy’yi kullanarak müzik yapacağını açıkladı

Müzikal kariyerini Chet Faker ismiyle sürdüren müzisyen, yayınlamaya hazırlandığı albümünde ve bundan sonraki çalışmalarda Nick Murphy ismini kullanacağını duyurdu.

2011 yılından bu yana aktif olarak müzik yapan Amerikalı müzisyen Nick Murphy, müzik dünyasında sık sık çalışmaları ile gündeme gelen isimlerden olmuştu. Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Nick Murphy, bundan sonra Chet Faker ismini kullanmayacağını, bir sonraki albümünün ve bundan sonra paylaşacağı her çalışmanın Nick Murphy ismi altında yayınlanacağını duyurdu. Cazcı Chet Baker’den esinlenerek yarattığı müzisyen kimliği Chet Faker ile çeşitli projelerde yer alabileceğini de söyleyen Murphy’nin paylaşımlarını aşağıda görebilirsiniz.

2014’ün Nisan ayında yayınlanan Bant Mag. No:29’da sorularımızı yanıtlayan Nick Murphy, “Chet Faker” ismiyle ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

Tabiî ki Chet Baker bu ismin çıkış noktası. Onun kariyerine veya isminin taşıdığı tarihsel herhangi bir şeye saygı duruşu değil bu. Sanırım müziğiyle tanıştığımda 21 yaşındaydım. O zamana kadar müziğin garip bir tasarımı olması gerektiğini düşünüyordum. Mesela gösteriş yapmak gerektiğini zannederdim. Ama o hiçbir zaman müzikal olarak bir gösteriş yapmıyordu. Her zaman kontrollüydü. Bu beni ona bu tür bir saygı duruşu yapmamı sağlayacak kadar çok etkiledi. Bilmiyor olabilirsin, yaşadığım yerde müzisyen olan başka bir Nick Murphy daha var. Ben müzik yapmaya başladığımda o zaten iki albüm yayınlamıştı. O yüzden kendi ismimi kullanmak hiçbir zaman bir seçenek olmadı.