Chic, Damon Albarn, Kamasi Washington ve nicesi 23. İstanbul Caz Festivali'nde

Bugün akşam saatlerinde açıklanan 23. İstanbul Caz Festivali programında birçok heyecan verici isim bulunuyor. Nile Rodgers ve efsanevi grubu Chic, Damon Albarn & Suriye Ulusal Arap Müziği Orkestrası (The Syrian National Orchestra for Arabic Music),  Kamasi Washington, Joss Stone & Vintage Trouble, Gregory Porter gibi isimler, bu yıl festival programında sahne alacaklar arasında.

27 Haziran-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl da Anadolu yakasında “Parklarda Caz” ve “Gece Gezmesi” gibi etkinlikler gerçekleşecek. Ayrıca festival için bir ilk olan “Çocukça Bir Gün” başlıklı programda tüm gün boyunca konserler ve çeşitli atölyeler düzenlenecek.

Festivalin bu yılki Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahipleri de Özdemir Erdoğan ve Ergüven Başaran olacak. 23. İstanbul Caz Festivali biletleri 16 Nisan Cumartesi günü satışa çıkıyor.

Chic’in 28 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek konserinde Unknown Mortal Orchestra ön grup olarak sahne alacak. Ayrıca buradan görebileceğiniz programda Laura Mvula, Branford Marsalis Quartet ve Hugh Coltman gibi isimler bulunuyor.