Snoop Dogg ve De La Soul, yeni Gorillaz albümünde

Damon Albarn’ın bir süredir yeni Gorillaz albümü için çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Son olarak 2011 yılında The Fall isimli albümünü servis eden Gorillaz’ın yeni albümünde bir kez daha Snoop Dogg ve De La Soul’u duyacağız.

Yeni albümü And The Anonymous Nobody…’de bir parçada Damon Albarn’la düet yapan De La Soul’dan Pos, The Guardian’a verdiği röportajda, grubun da Snoop Dogg’la birlikte yeni Gorillaz albümünden bir şarkı için kayıt yaptıklarını dile getirdi. De La Soul, bundan önce “Feel Good Inc” ve “Superfast Jellyfish” parçalarında Gorillaz’ın konuğu olmuştu. Yoldaki albümde Gorillaz’a bir parçada eşlik eden Snoop Dogg da grubun 2010 tarihli Plastic Beach albümünün açılış parçası olan “Welcome To The World Of The Plastic Beach”te vokalleriyle yer almıştı.

The Guardian’a verdiği röportajda Damon Albarn’ın kendisine yeni Gorillaz albümünden parçalar dinlettiğini dile getiren Pos, duyduklarına hayran olduğunu vurguladı. Albarn’ın kendisiyle düet olarak düşündüğü parça için anında kayıt yaptıklarını söyleyen Pos, Snoop Dogg’un kendilerinden önce başka bir şarkı için kayıtlara başladığını ama daha önce hiç düet yapma fırsatları olmadığı için bunu değerlendirmek istediklerini ve ona da eşlik ettiklerini açıkladı.

2017 yılında yayınlanması planlanan Gorillaz albümünde konuk müzisyen olarak yer alacak diğer isimler arasında Jean Michel Jarre, Liam Bailey ve Vic Mensa’nın olduğu biliniyor.