Childish Gambino’dan Amerika’nın ırkçılık tarihine dair: “This Is America”

Awaken, My Love! albümüyle büyük başarı yakalayan ve kariyerinin ilk Grammy’sini de bu yıl kazanan Donald Glover’ın müzikal projesi Childish Gambino, çarpıcı bir video ile geri döndü.

Geçtiğimiz hafta sonu ABD televizyonlarının en uzun soluklu talk-show programlarından Saturday Night Live’da yeni bir şarkısını seslendiren Childish Gambino, “This Is America” isimli bir diğer şarkısını da klibiyle birlikte yayınladı. Flying Lotus’un “Never Catch Me”, Earl Sweatshirt’ün “Grief” ve Queens of The Stone Age’in “Smoot Sailing” kliplerinin de yönetmeni olan Hiro Murai ile benzersiz bir kurgu eşliğinde Amerika’daki siyahilere karşı yapılan saldırılar sahneleniyor ve bunların günümüzdeki normalleşmesine dikkat çekiliyor. Daha önce de birçok Childish Gambino klibine imza atan Hiro Murai, cesur bir anlatıyı nefes kesen bir koreografi ve dinamikle sunuyor.

“This Is America”, yoldaki Childish Gambino albümüne dair beklentilerimizi iyice tavana çıkartmayı başardı. Donald Glover içinse 2018 fazlasıyla hareketli geçecek gibi gözüküyor. Müzik kariyerinin yanı sıra sinema ve televizyon yapımlarında da sıklıkla karşımıza çıkan Glover, 25 Mayıs’ta gösterime girecek Solo: A Star Wars Story’nin başrol oyuncularından biri.

Childish Gambino’nun son harikasıyla sizi başbaşa bırakalım.