Çıplak Ayaklar’la her yerde deneyimlenebilecek beden çalışmaları

Bir süredir İznik’teki arazisinde bir açık hava dans platformu kurma yönünde çalışmalarını sürdüren Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Goethe International Relief Fund’dan gelen destekle bu yolda büyük bir adım atmış oldu. Dansın bir topluluk ve bir araya gelme sanatı olduğunu hatırladığımız bugünlerde, “ÇAK in Open Air” projesi gelecekteki üretimler için umut veriyor.

Proje yönetiminde Dilek Aydın, platform tasarımında Serkan Aka ve uygulamasında Sedat Meriç’in yer aldığı projenin uzantısı olarak “Çıplak Ayaklar’la Herkes İçin Dans” başlıklı bir podcast serisi hayata geçirildi. Arazide ya da stüdyoda yan yana gelene dek; evlerde, bahçede, sahilde, ormanda ya da dilediğiniz her yerde deneyimlenebilecek 5 farklı beden çalışması paylaşıldı. Üstelik kumpanyadan dansçıların seslerine Berke Can Özcan’ın müzikleri eşlik ediyor.

“Şekiller ve Bedene Etkileri”, “Somatik Farkındalık”, “Bedenle Diyalog” gibi başlıklarla; sesli yönlendirmeler eşliğinde hareket ve dans edilebilecek yeni bir alan yaratılıyor. Aslı Öztürk, Duygu Güngör, Büşra Firidin, Melih Kıraç ve Mihran Tomasyan’ın seslendirdiği ilk 5 bölüm hemen aşağıda.

Afiş tasarım: Alican Tezer