“Climate of the Hunter”, 70’lerin vampir filmlerine selam duruyor

70’lerin kült korku sinemasına, The Vampire Lovers, Twins of Evil, Les Lèvres Rouges, Lemora: A Child’s Tale of the Supernatural gibi örneklerle parantez açan vampir filmlerine selam duran Climate of the Hunter’dan ilk fragman yayınlandı.

1970’lerin sonunda geçen filmde iki kız kardeşi (henüz yeni boşanmış olan Alma ve işkolik Elizabeth), karısının ölümcül hastalığıyla mücadele eden eski dostları Wesley ile 20 yıl sonra bir akşam yemeği yemek için toplanırken izleyeceğiz. Aynı adama âşık olan kız kardeşlerin hayatları, Wesley’nin vampir olma ihtimaliyle başka bir boyut kazanacak.

Strike, Dear Mistress, and Cure His Heart ve Arrows of Outrageous Fortunate filmleriyle bilinen Amerikalı bağımsız yönetmen Mickey Reece‘in en yeni işi olan Climate of the Hunter, yapılan açıklamalarda “The Jesus and Mary Chain‘in 1985 tarihli ilk albümü Psychocandy’nin görsel bir yorumu” olarak tanımlanıyor. Geçtiğimiz eylül ayında Texas’ta düzenlenen Fantastic Fest’te dünya prömiyerini gerçekleştiren filmde; Ginger Gilmartin, Mary Buss, Ben Hall, Jacob Snovel, Laurie Cummings, Sheridan McMichael ve Danielle Evon Ploeger rol alıyor. XYZ Films şirketinden çıkan ve oldukça düşük bütçeyle çekilen Climate of the Hunter, 70’lerin vampir filmlerini aratmayan dokusuyla bu janrın lanetini geri getiriyor.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz