Clive Owen, Apple TV mini dizisi “Lisey’s Story”de

İngiliz aktör Clive Owen, Apple TVnin Stephen King uyarlaması Lisey’s Story’nin oyuncu kadrosuna katıldı. Başrolleri Julianne Moore’la paylaşacak aktör, mini dizide baş karakter Lisey’nin eşi Scott Landon’ı canlandıracak.

Televizyon yapımlarındaki Stephen King uyarlamalarının sayısı haftalar geçtikçe artmaya devam ediyor. 2006’da yayımlanan aynı isimli romandan uyarlanacak Lisey’s Story, sekiz bölümlük bir mini dizi olarak kurgulanıyor. J.J. Abrams’ın yapım şirketi Bad Robots’un prodüksiyonunu üstlendiği dizinin uyarlama senaryosu da bizzat Stephen King tarafından yazılacak.

Filmografisinde Children of Men, Closer, Inside Man gibi yapımlar bulunan Clive Owen’ı başrolde izlediğimiz ilk dizi de Soderbergh’in Netflix dizisi The Knick olmuştu. Lisey’s Story, ölümünün iki yıl sonrasında eşinin hayatına dair unuttuğu ve fark etmediği gerçekleri keşfeden bir kadının hikâyesini anlatacak. Apple TV ve Bad Robots ortaklığıyla çekilen üçüncü yapım olacak Lisey’s Story’nin 2020 ortalarında izleyiciyle buluşacağı tahmin ediliyor.