Coen Kardeşler, Luca Guadagnino ve yeni bir “Scarface”

2018’de Suspiria’yı yeniden çeken, geçtiğimiz haftalarda yeni Lord of The Flies uyarlamasını çekeceği duyurulan Luca Guadagnino için sırada bir başka reboot projesi var. Oscar adayı yönetmen, bu kez Scarface için kamera arkasına geçiyor. Bu uyarlamayı iyice çekici kılan bir başka detay da senaryonun Coen Kardeşler tarafından yazılması!

Joel ve Ethan Coen’in Scarface projesi aslında birkaç yıldır gündemde. Filmin yönetmeni olarak gündeme gelen ilk isim Antoine Fuqua olmuştu. Daha sonra David Ayer ismi öne çıkmış, ardından oklar bir kez daha Fuqua’ya dönmüştü. Üç yıl önce yönetmen konusunda tekrar belirsizliğe sürüklenen proje, iddialı bir dönüş yaparak son yılların en gözde yönetmenlerinden biriyle çekilecek.

Luca Guadagnino’nun yönetmenliğini üstleneceği yeni Scarface filmi, orijinal hikâyeden yola çıkacak ve hem 1932 yapımı Howard Hawks filmi hem de 1983 yapımı Brian De Palma filmine kimi referanslar verecek. Fakat bu kez filmin geçeceği yer Los Angeles olacak, ki bu önceki Scarface uyarlamalarından farklı bir tercih olarak ön plana çıkıyor. 

Henüz Coen Kardeşler’in senaryosuna dair detaylar ortaya çıkmadı ama epeydir gündemde olan bu yeniden çekim projesinin emin ellerde olduğu ortada. Filmin prodüksiyonuna dair bir takvim de paylaşılmış değil. Luca Guadagnino’nun, hit filmi Call Me By Your Name’in devamı niteliğindeki Find Me için de çalışmaların sürdüğünü hatırlatalım. 


Yükleniyor...