Colin Stetson’ın The Menu’sünden ilk iştah açıcı

Son yıllarda Hereditary (2018), Texas Chainsaw Massacre (2022) ve Among The Stars (2022) gibi filmler için yaptığı müziklerle sık sık gündemimize gelen Kanadalı saksafoncu ve besteci Colin Stetson için sırada The Menu var. Mark Mylodun yönettiği ve 18 Kasım’da vizyona girecek filmin müziklerinden ilk tadımlık dinlemeye açıldı.


“All Aboard” isimli parça, Colin Stetson diskografisindeki diğer film müziği işlerine kıyasla daha umutlu, pozitif bir ruha sahip. Meraklı ve sarmal melodilerin, belirip kaybolan ritmik dokuların ayrıksı seslerle geniş bir alanı kapsadığı; Stetson’dan duymaya alışkın olmadığımız kadar parlak bir kompozisyon.

Albümün tamamı, filmle aynı gün Milan Records etiketiyle yayımlanacak.

The Menu, izleyiciyi bilimsel bir yaklaşımla yemek yapan ünlü şef Slowik’in restoranına davet ediyor. Ulaşmanın yalnızca tekneyle mümkün olduğu bir adada konumlanan restoranda bir ziyafet hayalleri kuran genç çift Margot ve Tyler’ı, Slowik’in başka sürprizler ve bol miktarda aksiyon beklemektedir. Filmin başrollerini Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy ve Nicholas Hoult paylaşıyor. Fragmanı hemen burada.