Colin Trevorrow'dan dokuzuncu "Star Wars" filmine dair açıklamalar

Sundance Film Festival’da bir panelde konuşan Colin Trevorrow, yönetmenliğini üstleneceği Star Wars serisinin dokuzuncu filmi hakkında merak uyandıran açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetmen, filmi analog kameralar kullanarak çekmeyi planladığını dile getirdi.

Star Wars‘la ilgili açıklamalarına “Bu bir dönem filmi olacak, biliyorsunuz çok, çok uzun zaman önce gerçekleşen olayları konu ediyor” esprisiyle başlayan Trevorrow, 2019 yılında vizyona girecek filmi dijital kameralar kullanarak çekmek istemediğini söyledi. Rachel Morrison ve Christopher Nolan’la birlikte konuşmacı olarak yer aldığı, sinemanın dijital çağının masaya yatırıldığı panelde açıklamalarda bulunan Trevorrow, bu değişikliğin filme etkisinin büyük olacağı düşüncesinde.

J.J. Abrams’ın yönettiği yedinci Star Wars filmi The Force Awakens gişe rekorlarını alt üst etmeye devam ediyor. 2017’de vizyona girecek Star Wars: Episode VII ise Rian Johnson tarafından çekilecek. Colin Trevorrow’un söz konusu film öncesinde takviminde senaryosu Gregg Hurwitz imzası taşıyan Naomi Watts’lı The Book Of Henry var. Ayrıca 2018’de vizyona girmesi planlanan Jurassic Park‘ın devam filminin senarist ekibinde de yer alan Trevorrow’un bu kez yönetmen koltuğunda oturması beklenmiyor. Söz konusu filmi yönetmesi için adı sıklıkla geçen isimlerin başında İspanyol yönetmen J.A. Bayona yer alıyor.