Cuma günü yayınlanacak Prince EP’sinden ilk şarkı: “Deliverance”

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ve ardında yüzlerce yayınlanmamış kayıt bırakan efsanevi müzisyen Prince’in 2006-2008 yıllarında kaydedilmiş altı parçasının yer alacağı bir EP yayınlanıyor. Prince’in ölümünün birinci yılı olan 21 Nisan Cuma günü yayınlanacak Deliverance isimli EP’ye ismini veren parça Apple Music aracılığıyla dinlemeye açıldı.

Parçaların yarıda kalan prodüksiyonları geçtiğimiz yıl içerisinde Ian Boxill tarafından tamamlanmış. Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini alacak olan ve ardından 2 Haziran’da fiziksel baskılarıyla satışa sunulacak olan Deliverance hakkında konuşan Boxill, dünyada şu an olan biten her şeyi göz önüne aldığında EP’nin çok doğru bir zamanlamayla yayınlanıyor olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Prince’in her zaman büyük plak şirketleri ve onların kurallarını atlayarak müziğini dinleyicilerle buluşturmayı hayal ettiğini de sözlerine ekleyen Boxill, altı şarkılık EP’yi bu sebeple bağımsız olarak yayınlamakta karar kıldıklarını da açıkladı.

Yoldaki EP’nin kapak tasarımını aşağıda görebilir, yeni Prince şarkısı “Deliverance”ı da Apple Music bağlantısı üzerinden dinleyebilirsiniz.

NEW UNDISCOVERED PRINCE RECORDINGS TO BE RELEASED THIS FRIDAY WITH "DELIVERANCE" EP (PRNewsfoto/RMA (Rogue Music Alliance))