Daisy Ridley ve Naomi Watts, "Ophelia" romanının sinema uyarlamasında başrollerde

Özellikle William Shakespeare eserlerinden yola çıkarak hazırladığı kurgusal romanlarıyla tanınan Lisa Klein’ın en popüler romanlarından biri olan Ophelia sinemaya uyarlanıyor. Filmin başrollerinde izleyeceğimiz isimler de Star Wars: The Force Awakens‘ın yıldızı Daisy Ridley ve bugüne dek iki Oscar adaylığı kazanan Naomi Watts oldu.

Shakespeare’in Hamlet‘inde yer alan karakterlerden biri olan Ophelia’nın anlatılmamış hikayesini konu eden kitabın sinemaya uyarlama senaryosunu Mad Men ve The Eleventh Hour gibi dizilerin senarist ekibinde yer alan Semi Chellas yazıyor. Son uzun metrajı 2009 yılında yayınlanan Joel Edgerton ve Radha Mithcell’lı dram filmi The Waiting City olan Claire McCarthy’nin yönetmenliğini üstleneceği filmde Ophelia karakterini Daisy Ridley; Hamlet oyunundaki iki kadın karakterden biri olan Ophelia’nın annesi Kraliçe Gertrude’u da Naomi Watts canlandıracak.

“Hamlet‘i daha kadınsı bir açıyla yeniden yaşatan bir romanın sinema uyarlamasını çekeceğim için çok heyecanlıyım” diyen McCarthy, Ophelia‘nın gerçek aşk ve güzellik üzerine kendine has bir karizmayla eğildiğini dile getiriyor. Aşk, karmaşa ve merak unsurlarının hikayeyi genç nesiller için de çekici hale getirdiğini vurgulayan yönetmen, bu filmle birlikte ilk kez senaryosunu kendisinin yazmadığı bir filmi çekmiş olacak.

14. yüzyılda geçen ama modern bir anlatıya sahip olan Ophelia‘nın sinema uyarlamasının çekim ve prodüksiyon takvimi henüz açıklanmış değil.