DasDas’tan yeni bir tiyatro festivali

Kapalı gişe oynanan prodüksiyonları ve ev sahipliği yaptığı konuk oyunlarla tiyatro severlerin uğrak noktası olan DasDas, İO Uluslararası Tiyatro Festivali için kolları sıvadı. Dünya çapında birçok oyunu İstanbullu izleyicilerle buluşturmaya hazırlanan festivalin açılışını Milo Rau’nun La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I) oyunu yapacak.

Çağdaş tiyatronun en yaratıcı yönetmenlerinden biri olarak anılan Milo Rau’nun 2018’den bu yana sahnelenen oyunu La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I), 2012’de Liege’de bir grup gencin yaşadığı trajik bir hikâyeyi anlatmakta. İsviçreli yönetmen ve yazar Milo Rau, günlük hayatın içinden seçtiği öyküleri, profesyonel ve amatör oyuncuları bir araya getirerek sahneye taşıyor. Avrupa’daki prestijli festivallerden övgüler toplayan La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I), prömiyer yaptığı 2018’de New York Times tarafından Yılın En İyi Yapımı olarak değerlendirilmişti.

Oyuncu kadrosunda Tom Adjibi, Suzy Cocco, Sara De Bosschere, Sébastien Foucault, Fabian Leenders, Johan Leysen’in yer aldığı La Reprise. Histoiré Du Théâtre (I), 18-19 Şubat’ta DasDas Sahne’de izlenebilir. Biletler burada.

İO Uluslararası Tiyatro Festivali’nin geri kalan programı da önümüzdeki günlerde duyurulacak. DasDas sosyal medya hesaplarını takipte kalın.