Dave Grohl, karantinadaki farklı ruh hallerine eşlik edecek bir playlist hazırladı

Nirvana ve Foo Fighters’la müzik tarihine adını sağlam bir şekilde işleyen Dave Grohl, dinleyenleri için bu günlere yardımcı bir playlist paylaştı. LCD Soundsystem, Madness, Alice Cooper, Smashing Pumpkins ve daha birçok ismi bir araya getiren “pandemi playlist”indeki her şarkı karantinanın değişik evrelerindeki farklı ruh hallerini temsil ediyor. 

Dave Grohl’un seçkisi, The Cars’dan “Let’s Go” ile açılıyor. Grohl, hazırlık evresini temsilen niye bu şarkıyı seçtiğini ise şöyle açıklamış: “Bir aylık makarnayı stokladınız, içki dolabınız dolu ve tuvalet kâğıtlarından koleksiyon oluşturdunuz. İyi iş çıkardınız!”. Çevrimiçi arkadaş görüşmelerinde tüketilen içkilerden okul tatillerine uzanan farklı temalara dokunan liste, karantina günlerine dair yalnızlık ve çılgınlık konseptlerini de ele alıyor. Grohl, umut dolu bir final için son şarkı olarak The Beatles’dan “Here Comes the Sun”ı seçmiş. 

Grohl, bu zorlu dönemi eninde sonunda arkada bırakacağımızdan emin ve müziğin bu dönemde izolasyonun doğurabileceği anksiyeteyi aşmada yardımcı olacağını düşünüyor.

Yazı: Can Özsoy