David Mazouz'dan dördüncü "Gotham" sezonuna dair açıklamalar

Bruce Wayne’in çocukluk yıllarındaki Gotham şehrini ve birçok kötü karakterin gençliğini konu eden Gotham dizisinin üçüncü sezonu, Batman’in diziye girişinin yaklaştığı sinyalleriyle birlikte geçtiğimiz haftalarda sona ermişti. Dizinin başrol oyuncularından David Mazouz, dördüncü sezona dair açıklamalar yaptı ve Batman’in kısa süre içerisinde Gotham‘da karşımıza çıkacağını aktardı.

The Riddler, Penguin, Fish Mooney ve Catwoman gibi karakterlerin geçmişleriyle birlikte Gotham şehrinin polis departmanında James Gordon ve Harvey Bullock ikilisinin etrafında gelişen olayları konu eden Gotham, geride kalan üç sezonda inişli çıkışlı bir grafik çizse de DC Comics tutkunlarını yakalamayı başaran detaylarla gündeme gelmeyi başardı. Bugüne dek çeşitli karakterleri diziye dahil ederek ivme yakalamaya çalışan Gotham yapımcıları, şimdi de Bruce Wayne karakterinin Batman’e dönüşümünü hızlandıracak gibi gözüküyor.

Dizide Bruce Wayne’i canlandıran David Mazouz, söz konusu karakterin yeni bir persona geliştirmeye başladığını ve bunun kısa süre içerisinde Batman’e dönüşeceğini dile getirdi. Bruce Wayne’in bu yolculuğunun başladığını ve dizinin daha fazla bu dönüşüme odaklanacağını düşündüğünü söyleyen Mazouz, senaristlerin bu konuda hemfikir olduğunu sözlerine ekledi.

Oyuncu kadrosunda Ben McKenzie, Donal Logue, Robin Lord Taylor ve Sean Pertwee gibi isimler bulunan dizinin dördüncü sezonu eylül ayının sonunda başlayacak.