David O. Russell filmine yıldız isimlerle dolu kadro

Silver Linings Playbook ve American Hustle gibi filmleriyle adından söz ettirmiş yönetmen David O. Russell’ın yeni uzun metrajının oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı.

Yönetmenin daha önce çalıştığı isimlerden yola çıkarak bu filmde de güçlü bir kadroyu bir araya getireceği zaten bekleniyordu. En son Oscar ödüllü Ford v Ferrari ile seyirciyle buluşan Christian Bale‘in başrol olarak açıklandığı film, Türkiye’de vizyonda olan Birds of Prey’in başrolü Margot Robbie ile Just Mercy’nin başrolü Michael B. Jordan’ı da oyuncu kadrsuna ekledi. Ayrıca, David O. Russell’ın yeni filminin kadrosuna Michael Shannon, Mike Myers ve en son 2015’te çektiği Joy’da birlikte çalıştığı Robert De Niro’yu da dahil etmek için görüşmeler yaptığı söyleniyor.

Russell’ın kendi orijinal senaryosunu yöneteceği filmle ilgili bilinenler çok az olsa da hikâyenin bir doktor ve avukatın beklenmedik ortaklığına değineceği biliniyor. Planlara göre, New Regency desteğiyle hazırlanacak filmin çekimlerine nisan ayında başlanacak.

Yazı: Mine Metin