DasDas, İhtiyaç Haritası ve Zorlu PSM’den Dayanışma Sahnesi

DasDas, İhtiyaç Haritası ve Zorlu PSM, 6 Şubat depremleri ve sonrasını kapsayan afetten etkilenenlerin ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacıyla dayanışma ve birliktelik hissini sahneye taşıyor. 30 Mart’ta “Dayanışma Sahnesi” adıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek yardım gecesinde her koltuk için ödenen bedel, bir öğrencinin eğitim desteğine dönüşmek üzere İhtiyaç Haritası’na aktarılacak. Fiziksel olarak gecede bulunamayacaklar, destek bileti alarak da katkı sağlayabilir. 

Dayanışma Sahnesi, eş zamanlı olarak YouTube, Twitch ve TikTiok’tan takip edilebilecek. YouTube üzerinden destekte bulunmak da mümkün; buradan elde edilen gelir Turkish Philanthropy Funds aracılığıyla yine deprem bölgesindeki ihtiyaçların karşılanması için kullanılacak. Katkıların tamamının, depremden etkilenen 2200 öğrenciye kaynak sağlaması hedefleniyor. Ayrıca, Robotel Derneği iş birliğiyle depremden bedensel olarak zarar gören en az yüz çocuğa da destek olunacak.

Dayanışma Sahnesi kapsamında performans gösterecek grup ve müzisyenler şöyle: Adamlar, Antakya Medeniyetler Korosu, Aylin Aslım, Athena, Bedük, BEGE, Buray, Büyük Ev Ablukada, Can Bonomo, Ceren Gündoğdu, Ceza, Deniz Tekin, Duman, Ersay Üner, Evdeki Saat, Gazapizm, Gökhan Türkmen, Hayko Cepkin, Kenan Doğulu, Koray Candemir, Korhan Futacı, Mert Demir, Mengene, mor ve ötesi, Nova Norda, Özge Fışkın, Pentagram, Sertab Erener, Şevval Sam, Zuhal Olcay. Sahnede olamayan ve dayanışmaya destek vermek isteyen yerli ve yabancı birçok sanatçı da geceye video yoluyla bağlanacak.

Etkinliğin biletleri Passo ve Zorlu PSM gişelerinde satışta. #DayanışmaSahnesi ile ilgili ayrıntılar için @ihtiyacharitasiofficial @istanbuldasdas @zorlu_psm hesaplarını takip etmekte fayda var.
Destek almak isteyen öğrenciler buradan form doldurarak başvuruda bulunabilir.