Demonation Festivali No:11 // 5. gün (Vertical)

Bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 11. edisyonuyla geri dönüyor. Üstelik bugüne kadarki en geniş programıyla; İstanbul’daki 6 farklı mekânda, 5 güne yayılarak!

Advertisement

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No: 11, 11-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Babylon, Salon İKSV, Müze Gazhane, Vertical, Arkaoda ve Bina sahnelerini mesken edinecek. Ayrıca festival bu sene tam da ruhuna uygun bir şekilde, Bant Mag. ve festivale ev sahipliği yapan mekânların güçlerini birleştirmesiyle bağımsız olarak düzenleniyor. 5 günlük programında tam 17 isim sahnede olacak.

Bu sene festivalin kapanışını yepyeni bir mekânda, açık havada yapıyoruz. 15 Mayıs Pazar günü, Bağdat Caddesi’nde Vertical’dayız. Sahnede Ozan Sarohan ve Simge Pınar (akustik) var. Katılım ücretsiz ve yaş sınırı yok!

ozan sarohan
Ozan Sarohan

(19.00’da sahnede)

Bu seneki Demonation programının belki de duygu yoğunluğu en ağır konseri. Hüzünlü ve bir o kadar da huzurlu bir ruh hâlini aktaran Ozan Sarohan şarkıları, geleneksel motif ve enstrümanlar barındırıyor. 2018’de yayımladığı ilk albümü Güneşe Türkü ile şarkı yazarlığının ilk örneklerini sunan Sarohan, geçtiğimiz yıl çocukluğunu çağrıştıran bir türkü olan “O Yar Gelir”i yorumlamıştı. Vertical sahnesinde Ahmet Ali Arslan ve Ozan Kısaparmak eşliğinde çalacak. Peçetelerinizi eksik etmeyin.

simge pınar
Simge Pınar (akustik)

(20.00’de sahnede)

Yılın ilk yarısının en dikkat çekici albümlerinden biri olan Sevgideğer’i geçtiğimiz haftalarda yayımlayan Simge Pınar, akustik setiyle festivalde.  “Cevap”, “Kendim Olmalıyım”, “Ay” ve “Yalnızlık Cesaret İster” gibi teklilerle ısınma turlarını yaptığı ikinci albümünün geniş alternatif rock haritasının farklı uçlarını kat eden 35 dakikalık akışında, hem rahat ilişki kurulabilecek hem de bol bol düşündürecek bir anlatı kurgulamış. Simge Pınar – Efe Demiral ikilisinin akustik performansıyla, Demonation Festivali No:11’e nokta koyuyoruz.