Demonation Festivali No:11 çok yakında, çok heyecanlı!

Yılın en sevdiğimiz zamanı geldi! Bant Mag.’ın 2010 yılından bu yana kürasyonunu ve organizasyonunu sürdürdüğü, müzik sahnesinin farklı kulvarlarından bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 11. edisyonuyla geri dönüyor. Üstelik bugüne kadarki en geniş programıyla; İstanbul’daki 6 farklı mekânda, 5 güne yayılarak!

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No: 11, 11-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Babylon, Salon İKSV, Müze, Gazhane, Vertical, Arkaoda ve Bina sahnelerini mesken edinecek. Ayrıca festival bu sene tam da ruhuna uygun bir şekilde, Bant Mag. ve festivale ev sahipliği yapan mekânların güçlerini birleştirmesiyle bağımsız olarak düzenleniyor. Demonation Festivali No: 11’in 5 günlük programında tam 17 isim sahnede olacak.

Demonation Festivali, Bant Mag. tarafından 2010’da ilk kez düzenlendiğinden bu yana lokal sahneden yeni müzikler keşfetme ve bağımsız müzikal üretimlerin devamlılığına katkı sağlamak için alan açma motivasyonu taşıyor. Her edisyonuyla güncel grupları, müzisyenleri, DJ’leri farklı tür ve disiplinler arası dinamiklerin doğrultusunda aynı sahnede buluşturuyor. Demonation Festivali’nin bugün de, en az 12 yıl önce olduğu kadar büyük bir kutlama vadettiğine şüphe yok.

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No: 11 programında her zaman olduğu gibi farklı türler yan yana ve festival kapsamında ilk konserini verecek isimler de ayrı bir heyecan yaratıyor. Keşif yapmayı, çeşitliliği kutlamayı ve canlı müziğin titreşimleri arasında kaybolmayı seven herkes bekleniyor!

Demonation Festivali No: 11’in Salon İKSV, Gazhane, Arkaoda, Bina, Babylon ve Vertical’a yayılacak programı aşağıda.

11 Mayıs Salon İKSV konserleri için biletler burada, 14 Mayıs Babylon için biletler burada. Detaylar için takipte kalın.

11 Mayıs Çarşamba
Salon İKSV

3pillie
Görkem Karabudak
Seda Erciyes
Cicexcocux

12 Mayıs Perşembe
Müze Gazhane “yerin altında”

Kum (& Bedeviler)
Hav Hav!
Bahr

13 Mayıs Cuma
arkaoda

Mai
Nuhado Records Showcase (Anıl Kırkyıldız & Savai)

13 Mayıs Cuma
Bina

Kerem Akdağ
Taycan

14 Mayıs Cumartesi
Babylon

Su Sonia
Rinxlaya
Sinanılmaz
Holistic Tsunami

15 Mayıs Pazar
Vertical

Simge Pınar (Akustik)
Ozan Sarohan