Depeche Mode'un Martin Gore’undan solo açılım

Martin Gore, The Third Chimpanzee isimli EP’siyle 5 yılın ardından, solo kariyerine dönüyor. İlk tekli “Mandrill” dinlemeye açıldı.

Depeche Mode’un kurucu üyesi, en son 2015’te 16 parçadan oluşan MG albümünü yayımlamıştı. Yeni EP ise 5 parçadan oluşuyor. Bu EP için kaydettiği ilk parçanın, insani bir tınıdan ziyade primat-vari bir etki uyandırdığını söylüyor Martin Gore. Bu sebeple parçanın adını “uluyan maymunlar” olarak bilinen maymun cinsine bir gönderme yaparak “Howler” olarak belirlemiş. EP’nin ismini ise Pulitzer ödüllü bilim insanı Jared Diamond’ın kitabı “The Rise and Fall of the Third Chimpanzee”den ilhamla koymuş. 

The Third Chimpanzee’nin şarkı listesi şöyle:

1. Howler
2. Mandrill
3. Capuchin
4. Vervet
5. Howler’s End

Yeni Martin Gore EP’si, 29 Ocak’ta Mute etiketiyle yayımlanacak. Ön siparişler buradan alınıyor. Konseptle güçlü bir ilişki kuran kapak fotoğrafı, Kanada’da yaşayan bir kapuçin maymunu olan Pockets Warhol tarafından yapılmış bir görsel kullanılmış. Pockets Warhol’u yakından tanımak isteyenleri aşağıya alalım. 

Geçtiğimiz haftalarda Depeche Mode, oyuncu Charlize Theron’un sunumuyla Rock and Roll Hall of Fame’e adını yazdırmıştı. Grubun 2019’da The “Spirits in the Forest isimli konser belgeselini yayımladığını da ekleyelim.

Yazı: Biçem Kaya


Yükleniyor...