13 yılın ardından yepyeni bir Desire albümü yolda

Portlandlı elektronik müzik topluluğu Chromatics geçtiğimiz ağustosta dağıldığını açıklamıştı ancak bu, grup üyelerinden Johnny Jewel’ın sinematik synth popla işinin bittiği anlamına gelmiyor. Önümüzdeki ay, Jewel ve Megan Louise ikilisinden oluşan Desire, 13 yılın ardından Escape adlı bir albüm yayımlayacak. 

Haberci tekli “Telling Me Lies”ı takip eden ikinci tadımlıkta Desire, uzun süredir uykuda bekleyen bir başka Johnny Jewel projesi Mirage ile güçlerini birleştiriyor. Mirage’ın, 2017 yapımı Amerikan bağımsızı Don’t Come Back From The Moon’un soundtrack albümünden bu yana sesi çıkmamıştı. 

Yeni şarkı “Love is a Crime”, pek çok Johnny Jewel projesinin uyandırdığı göz alıcı mesafe hissini geri çağırıyor. Elektronik bir zeminin üzerine vocoder ile soslanmış vokalleri yerleştiren parçanın kıpkırmızı bir atmosferde geçen, Pamuk Prenses referansları veren, halüsinatif bir klibi de var. Videoda Megan Louise bir avcı, Johnny Jewel ise onun kurbanı.

Parçalanan Chromatics evreninden başka sesler de çıkmakta elbet. Gitarist Adam Miller geçtiğimiz şubatta ilk solo albümü Gateway’i yayımlamıştı. Vokalist Ruth Radelet de Elliot Smith’in “Twilight”ını coverladıktan sonra geçen hafta ilk orijinal solo şarkısı “Crimes”ı dinlemeye açtı.