“Devil May Cry 5” müzikleri albüm oluyor

Capcom’un 8 Mart’ta piyasaya sürdüğü Devil May Cry 5 video oyununun müzikleri plak formatında yayınlanıyor.

Serinin baş karakterleri Dante ve Nero’nun V isimli yeni bir karakterin, bir şeytan olan Urizen’i durdurmasına yardım ettiğimiz oyun, önemli otoritelerden övgüler topladı. Aksiyonun ön plana çıktığı hack and slash janrının en başarılı serilerinden biri olan Devil May Cry’ın beşinci versiyonunda duyduğumuz şarkılar Londra merkezli Laced Records tarafından albümleştiriliyor.

Daha önce Down of War ve Resident Evil gibi oyunların soundtrack albümlerini yayınlayan Laced Records’tan yapılan açıklamada, Devil May Cry 5 müziklerinin üç farklı formatta sunulacağı belirtildi. 4 adet 180 gr plaktan oluşacak deluxe versiyonda 51 şarkıya yer verilirken, iki plaklık standart baskılarda besteciler tarafından seçilmiş 21 şarkı bulunuyor. 5 CD’lik üçüncü versiyondaysa, oyunda yer alan 136 şarkının tamamı mevcut.

Casey Edwards, Cody Matthew Johnson, Jeff Rona, John R. Graham, Steven McNair, Kota Suzuki, Hiromitsu Maeba ve Yoshiya Terayama gibi bestecilerin parçalarının yer aldığı Devil May Cry 5 soundtrack albümünde, video oyunu tutkunları için bir marş halini almış “Devil Trigger” parçası da olacak.

Albümün kapak tasarımı da epey etkileyici. Laced Records’ın haziran ayında yayınlayacağı Devil May Cry 5 albümünden paylaştığı ilk görseller aşağıda.