Diana Ross ve Tame Impala ortaklığı gerçek oluyor

Geçtiğimiz yıldan beri kulaktan kulağa taşınan bir söylentiye göre, Tame Impala ve Diana Ross ikilisi, ortak bir proje hazırlığındaydı. Bu projenin bir albüm mü yoksa yalnızca bir şarkı mı olduğu şöyle dursun, gerçek olup olmayacağı bile merak konusuydu. Hayranları bu söylentiyi unutmaya yüz tutmuşken, Londra sokaklarında görülen bir poster tüm bu varsayımların gerçek olduğunu kanıtladı. 

Görünüşe göre Tame Impala ve Diana Ross bir albüm kaydediyor. Fısıltılar son bulmuş olabilir ama akıllardaki soru işaretlerine yenilerinin eklendiğini de söyleyelim. Postere bakıldığında koleksiyonun ismine ya da çıkış tarihine dair herhangi bir ipucu görünmüyor ancak ikiliye eşlik eden birçok heyecan verici isme rastlıyoruz ki bu da bir diğer sürpriz oluyor. St. Vincent, Phoebe Bridgers, Thundercat ve RZA gibilerini konuk edecek albümün prodüksiyonu ise Diana Ross’un son uzunçalarında da parmağı bulunan Jack Antonoff imzalı.

diana ross tame impala

1970’lerden kalma bir postere benzeyen ilandan öğrendiklerimiz şimdilik bunlarla sınırlı olsa da bu coşku uyandırıcı güç birliğinin hem Ross hem de Kevin Parker için oldukça ilham verici olduğunu söyleyebiliriz. Ross, albüme verilecek tepkileri çok merak ettiğini söylüyor, Parker ise üretimlerinde kendisine ilham olan bir pop ikonu ile çalışıyor olmaktan mutlu. 

Kasım 2021’de tam 25. stüdyo albümü Thank You ile yeni melodiler paylaşan Diana Ross’un St. Vincent ve Kevin Parker gibi aynı zamanda yetenekli birer prodüktör olan müzisyenlerle ortaklığından doğacak işler epey ilgi çekici. Beşinci Tame Impala albümünün ise çok yakında hazır olacağını söylüyor Parker.

Yazı: Asena Büyük