Disney+, Cadılar Bayramı’nı da “Star Wars”la kutluyor

Koskoca Star Wars evreninin Disney’in elinde oyuncağa döndüğünü düşünenler, hiiiç de haksız sayılmaz. Niteliğin yerini niceliğin aldığı Star Wars dünyasından yaklaşan onlarca spin-off yapımın, anime antolojisinin ve hakkında söylentiler dolanan yeni film üçlemelerinin arasına bir de Cadılar Bayramı özel macerası sıkıştırmış Disney+.

1 Ekim’de yayımlanacak LEGO Star Wars Terrifying Tales, evrenin sevilen karakterlerini LEGO formatında bir araya getiren bir parodiye benziyor. Darth Vader’ın yaşadığı kalenin hizmetkârlarından Vaneé tarafından Cadılar Bayramı için tematik bir buluşma noktasına çevirdiğini görüyoruz ilk fragmanda. Kylo Ren, BB-8, Poe Dameron, Darth Maul gibileri de 2 dakikalık tanıtım klibinde beliren kahramanlardan bazıları. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

The Simpsons’ın geleneksel Cadılar Bayramı bölümleri Treehouse of Horror’u andıracak şekilde, Vaneé misafirlerine 3 korkutucu öykü anlatıyor. Bunlar izleyici için, Star Wars tarih cetvelinin farklı aralıklarına uzanan 3 maceraya dönüşüyor. “The Lost Boys” Ben Solo’nun Kylo Ren’e dönüşümünü, “The Dueling Monstrosities” Darth Maul ve General Grievous’un yaratılışlarını, “The Wookiee’s Paw” da Luke Skywalker’ın en büyük dileğinin gerçekleştiği bir alternatif gerçekliği anlatıyor.

Seslendirme kadrosunda Matt Sloan, Christian Slater, Jake Green, Mary Elizabeth McGlynn ve Tony Hale gibilerini gördüğümüz LEGO Star Wars Terrifying Tales’in yönetmeni Ken Cunningham. 2020’de yayımlanan The LEGO Star Wars Holiday Special isimli Noel özel bölümünü de yöneten Cunningham, LEGO’nun Marvel ve Jurassic Park evrenleriyle kesiştiği mini serileri için de aynı görevi üstlenmişti.