Disney, “Inspector Gadget” filmi için hazırlıklara başladı

Disney’in peş peşe canlandırdığı klasik karakterlerine Inspector Gadget da ekleniyor. 1983’te çizgi dizisiyle başlayan serüvenine birçok film ve dizi uyarlamasıyla devam eden sayborg dedektifin film uyarlamasının senaristleri belli oldu.

Yapılan açıklamalara göre Disney uyarlama filmin senaryosunu yeni Home Alone filminde olduğu gibi Streeter Seidell ve Mikey Day ikilisine yazdırıyor. Sidell ve Day, 2014 sonrası Saturday Night Live’da da birlikte çalışmıştı. Disney’in Home Alone ve Inspector Gadget filmleri, ikilinin ilk uzun metraj işleri olacak. 2015’te Netflix’in de Inspector Gadget’ın yeni bir dizi uyarlamasını çekmeyi planladığı gündeme gelmiş ama planlar, Disney’in kendi streaming servisini kurma kararıyla suya düşmüştü.

ABD’de yakaladığı gişe hasılatıyla Disney’in son dönemdeki remake furyasının en başarılı filmi olan Aladdin’in yapımcıları Dan Lin ve Jonathan Eirich, bu projenin de arkasındaki isimler. 1999 yapımı ilk Inspector Gadget sinema filminde başrolde Matthew Broderick ve filmin kötüsü Claw rolüyle de Rupert Everett kamera karşısına geçmişti. Yeni Inspector Gadget filminin çekim takvimi ve oyuncu kadrosuna dair haberler için takipte kalın.