“Download Festival TV” üç gün boyunca ekranınızda

Kimi sektörlerde “normalleşme” sürecine başlanmış olsa da konser ve festival deneyimlerinin yakın gelecekte nasıl bir hal alacağı henüz büyük bir soru işareti. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yankı uyandıran Slovakya’daki ilk fiziksel mesafeli rave biraz yürekleri burksa da dünya genelinde mantıklı çözüm arayışları da sürüyor. Sevdiğimiz, heyecanlandığımız birçok yaz festivali 2020 programlarını iptal edip bir sonraki sene için çalışmalara başladı bile. İngiltere’nin köklü metal müzik festivali Download Festival ise arşivden kayıtlarla sanal bir buluşma yapmaya hazırlanıyor.

Nisan ayında duyurulan Download Festival TV, 12-14 Haziran tarihlerinde festivalin sosyal medya kanallarında gerçekleşecek. Üç gün boyunca festivalin 17 yıllık geçmişinden ses getiren performansları izleyeceğimiz Download Festival TV’nin merakla beklenen çevrimiçi programından ilk detaylar paylaşıldı. Müzisyenlerin evlerinden ya da stüdyolarından gerçekleştirdiği canlı yayınlar yerine geçmiş yıllara dönerek bir “best of” takvim çıkaran Download, program duyurusunda her gün için bir headliner da açıklayarak yaptı.

Download Festival TV’nin headlinerları KISS, Iron Maiden ve System of a Down. KISS, 2015’teki performansının tekrarıyla çevrimiçi buluşmanın ilk gecesinde karşımızda olacak. Iron Maiden’ın ise daha farklı planları var. Yapılan açıklamalarda ekibin Download TV için özel bir şeyler hazırladığı vurgusu yapılırken kimi arşiv görüntüleri de bu performansta yer alacak. Festivalin gediklilerinden System of a Down ise 2005, 2011 ve 2017’deki konserlerinden kesitlerin bir araya getirildiği bir çevrimiçi şovla “sahnede” olacak.

Üç günlük program dahilinde Korn, The Offspring, Deftones, Baroness, Bush, Lacuna Coil, Gojira, Volbeat, Periphery ve nice ismin Download sahnesinden konserleri izlenebilecek. Ayrıca kimi sanatçı söyleşileri ve canlı yayınların yanı sıra tanınmış şeflerin yemek tarifleri paylaşacağı özel bir program da hazırlanmış. İngiltere’de sosyal medya fenomenine dönüşen vegan oluşum BOSH da festivalin konukları arasında.

Detaylar için buraya tıklayarak festivalin web sitesine ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...