Dün bunları da okuduk (17.12.2015)

Türkiye’nin yoğun gündemine dair sosyal medyada okunan ve paylaşılan günlük haber, yorum ve istatistiklerden bir seçki.


Foto: Sertaç Kayar / Reuters

“Normal şartlarda Singapur’da 2008’in Ağustos ayında kurulan iki şirketin bizi pek ilgilendirmemesi gerekiyor. Ama normal şartlarda değiliz…”
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/449443/Petrol_tesadufleri_sever.html

“Silah teknolojilerinin bu kadar geliştiği, insanların büyük kalabalıklar halinde iri şehirlerde yaşadığı bir ortamda bir muhalefeti, bir isyanı, sonuç olarak bir sorunu silahla çözmeye kalktınız mı varacağınız yer bellidir: işgal altındaki Filistin topraklarında olan şey.”
http://www.diken.com.tr/ortadogunun-yeni-israili-asil-hendek-turkiye/

“Diyelim ezdiniz. Kırdınız, mahvettiniz. Ölen öldü. Kalanı içeri attınız. Ne olacak sanıyorsunuz? İçiniz rahat mı olacak?”
http://www.radikal.com.tr/yazarlar/umit-kivanc/zalimsiniz-yaptiginiz-da-zulum-1493992/

“Uluslararası Şeffaflık Derneği, Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturması ’17-25 Aralık’ın adım adım nasıl kapatıldığını bir kez daha hatırlattı.”
http://www.diken.com.tr/seffaflik-dernegi-hafiza-tazeledi-17-25-aralik-nasil-sifirlandi/

“Bir an hendekleri bir yana bırakalım. Normal koşullarda adı tam konmamış OHAL koşullarında sivillerin öldürülmesine, örneğin sokak eylemlerine gerçek mermiyle karşılık verilmesine dair fikriniz nedir?”
http://www.birikimdergisi.com/haftalik/7381/ozdevlet#.VnKd3DZUGlB

“Güneydoğu’da Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, Şırnak, Silopi, Cizre’de sokağa çıkma yasağı, kuşatma ve çatışma hali devam ediyor. Aldığımız haberler son derece vahim. Açık Gazete’de, Cizre’de bulunan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’ye bağlandık ve olan biteni kendisinden dinledik.”
http://acikradyo.com.tr/default.aspx?_mv=a&aid=34205&cat=100