Duplass Kardeşler’den podcast âlemine tedirgin bir adım

HBO’nun Room 104 ve Netflix’in Wild Wild Country serilerinin yaratıcıları Mark ve Jay Duplass kardeşler, yeni bir podcast serisi için Spotify ile anlaştı. Hem senaryolu hem doğaçlama bölümlerin yer alacağı podcast serisi, Duplass Brothers Productions adını taşıyacak. Bu isim aynı zamanda kardeşlerin yapım şirketinin de ismi. 

Bu atılımlarıyla ilgili basın açıklamalarında, hevesle birlikte şakacı bir şüphe de bildirdiler: “Spotify ile ilk podcast deneyimimizi yaşayaacağımız için çok heyecanlıyız. Ayrıca biraz da korkuyoruz çünkü ilgi çeken içerikler üretmek çok, çok zor gibi görünüyor. Bu bir hata mıydı? Belki de bunun gerçek bir duyurusu yapılmadan önce geri çekilmeliyiz?”

Spotify’ın gün geçtikçe genişleyen podcast kadrosuna yakın zamanda Obama çifti, Amerikalı komedyen Joe Rogen, Kim Kardashian West, Warner Bros., DC Comics ve dijital influencerlar Lele Pons ve Addison Rae de katıldı. The Ringer platformuna yapılan yatırım da malum. Spotify’ın yayın kurulu başkanlarından biri olan Liz Gateley, bu topluluğa katılan Duplass Kardeşler’e sıcak bir kucak açtığı açıklamasında ikilinin çok yönlü yaratıcılıklarının podcast işini çabucak çözmelerine kolaylık sağlayacağından emin olduğunu belirtti.

Yazı: Cansu Çubukçu