Durdurana aşk olsun: King Gizzard & The Lizard Wizard'dan bir albüm daha geliyor

Son döneme damgasını vuran Avustralyalı psikedelik rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard, bir yıl içerisinde beş albüm yayınlama hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Ekip, bu yılki üçüncü stüdyo albümü olacak Sketches Of Brunswick East‘i 25 Ağustos’ta yayınlıyor.

Geride kalan aylarda Flying Microtonal Banana ve Murder Of The Universe albümleriyle büyük ses getiren King Gizzard & The Lizard Wizard, bir kez daha direksiyonu başka bir yöne kırdığı bir kayıtla karşımıza çıkıyor. Diskografisinin çeşitli kısımlarında alışılmış sound ve düzenlemelerinden farklı denemelere yer veren Avustralyalı grup, bu kez de Mild High Club’dan tanıdığımız Alex Brettin’le birlikte cazdan ilham alan şarkılarla yeni bir albüm hazırladı.

Albümle ilgili Avustralyalı ünlü radyo istasyonu Triple J’e konuşan solist Stu Mackenzie, grubun küratörü olduğu Gizzfest’te sahne alan Mild High Club’dan Brettin’i festival sırasında evinde ağırladığını ve sonrasında bir ay boyunca birbirlerine çeşitli taslak ve fikirler gönderdiklerini dile getirmişti.

Grubun son albümü olan Murder Of The Universe‘te yer alan “The Lord Of Lightning vs Balrog” şarkısını aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.