13 yılın ardından yeni Elizabeth Fraser şarkıları

Cocteau Twins vokalisti Elizabeth Fraser, 13 yıllık aranın ardından ilk kez yeni parçalar paylaşmaya hazırlanıyor. Müzisyenin Massive Attack, Spiritualized, Lupin Howl gibi gruplarda davul çalan partneri Damon Reece ile birlikte hayata geçirdiği duo projesi Sun’s Signature çatısı altından çıkacak beş şarkılık EP, projeyle aynı ismi taşıyacak.

Partisan etiketiyle sunulacak Sun’s Signature için 8 bin kopya basılacak. Record Store Day’de yayımlanacak olmasına rağmen koleksiyondaki parçalar bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Örneğin, Fraser’ın 2000 yılında yalnızca 300 fiziksel kopya olarak basılan “Underwater” teklisi de EP’de yer alacak fakat yoldaki versiyonun eskisiyle aynı olup olmadığı henüz bilinmiyor. “Golden Air” ve “Make Lovely Day” şarkıları ise müzisyenin Meltdown Festival 2012’deki solo setinde sahnelenmişti.

Elizabeth Fraser’ın 2009 tarihlenen son orijinal kaydı, yine Reece ile ortaklaşa yazdığı “Moses” parçasıydı. Müzisyenin ısınma turları, Oneohtrix Point Never’ın geçtiğimiz eylülde serbest bıraktığı “Tales From The Trash Stratum” ve Sam Lee’nin 2020 albümü Old Wow’da bulunan “The Moon Shines Bright” şarkılarına vokaliyle eşlik etmesiyle başlamıştı.

Yaklaşan EP Sun’s Signature’ın kapak görseli ve parça listesi ise hemen aşağıda:

A yüzü:

1. Underwater
2. Golden Air

B yüzü:

1. Bluedusk
2. Apples
3. Make Lovely The Day